پژوهشهای جدید نشان داد: پیروزی و شکست افراد، مادرزادی است

تحقیقات نشان می‌دهد، روابط اجتماعی، معاشرتی بودن، کنترل بر نفس و داشتن هدف در زندگی یک مسأله ژنتیکی است؛ در حقیقت DNA‌ هر فرد نقش بسزایی در رشد این ویژگی‌ها ایفا می‌کند و جنبه‌های مختلف شخصیت می‌تواند باعث شکست یا پیروزی فرد شود.

محققان دانشگاه ادینبورگ در این پژوهش 800 جفت دوقلو را از لحاظ سطح نگرش به زندگی و تأثیر طبیعت و پرورش مورد پرسش قرار دادند.

یکی از روش های متداول برای بررسی تأثیرات ژنتیکی بر افراد، مقایسه دوقلوهای همسان با خصوصیات مشابه تربیتی و DNA یکسان با دوقلوهای غیر همسان با زمینه تربیتی مشابه و عدم تشابه ژنتیکی است.

این تحقیق نشان می دهد، ژن نقش بسزایی در موفقیت یا شکست افراد در زندگی ایفا می کند؛ در حقیقت ژن های افراد تعیین کننده قدرت و مقاومت هر فرد هستند که در برخی افراد باعث تسلیم نشدن در برابر مشکلات و دست یابی به موفقیت نهایی می شود و در برخی دیگر باعث نامیدی و سرخوردگی زودهنگام می‌شود.

پروفسور «تیموتی بیتز» خاطرنشان می‌کند: ماهیت زندگی خوب و تأثیر آن بر موفقیت افراد از زمان یونان باستان مورد بحث بوده است. افرادی که قادر به مدیریت زندگی خود هستند و از روابط خوب و قدرت تعامل با دیگران برخوردارند، بیش از سایرین در زندگی به موفقیت دست می‌یابند که همه این ویژگی ها یک مسأله کاملا ژنتیکی است.

نتایج این تحقیق در مجله Journal of Personality منتشر شده است.

/ 8 نظر / 31 بازدید
آوا

سلام جالب بود.من لینکتون کردم.شما هم منو لینک کنید

کوزه گر

سلام. ممنون که سر زدین. لینکتون کردم. لطفاً شما هم وبلاگ من رو لینک کنید.

m_r

سلام. ممنون لینکتون کردم. لطفاً شما هم وبلاگ من رو لینک کنید. http://mr20.persianblog.ir/

سلام. مرسی که بهم سر زدی . حتما دوست عزیز لینکت میکنم

تندیس

سلام. من این موضوع رو باور ندارم، ندارم چون این طوری نا امید می شم.