تصاویر یک صندلی متحرک با سرعت بالا

در این مراسم که دیروز سه شنبه 26 اردیبهشت ماه برگزار شد، برخی از شرکت کنندگان اقدام به امتحان این صندلی متحرک کردند.

قرار است صندلی تک چرخ هوندا در موزه علم توکیو به نمایش گذاشته شود و چندین آزمایش روی آن انجام شود ، تاکنون هیچ طرحی برای تجاری کردن این محصول ارائه نشده است و شرکت هوندا نیز از اظهار نظر درباره زمان عرضه و قیمت آن امتناع کرده است.

صندلی رباتیک هوندا به سادگی قابل هدایت است

این وسیله نقلیه در مواقعی که استفاده نمی شود به راحتی قابل جمع شدن است و در یک کیف کوچک قرار می گیرد و برخلاف سرعت بالایی که دارد گفته می شود که برای عابران پیاده خطرناک نیست و حتی در صورت تصادف نیز این وسیله خطری در بر ندارد، اما صندلی تک چرخ هوندا تنها در سطوح صاف قابل استفاده است.

این صندلی به راننده خود اجازه کنترل سرعت، مسیر و تغییر مسیر را می دهد که این امر با تغییر وزن و سنگینی راننده روی صندلی صورت می گیرد.

شرکت اتومبیل سازی هوندا غیر از ساخت اتومبیل و موتورسیکلت، سابقه طولانی در تولید ابزارهای رباتیک دارد.

راننده این وسیله نقلیه تنها با حرکت دادن بدن خود از یک طرف به طرف دیگر می تواند چرخهای این وسیله را به طور کامل بچرخاند. این وسیله یک تک چرخ اصلی و یک چرخ کوچک در قسمت پشتی دارد که به حرکتهای مدور کمک می کند.

اندکی به جلو خم شوید تا مستقیم حرکت کنید، بدن خود را به چپ متمایل کنید تا این وسیله به چپ حرکت کند، اگر با فرمان ترمز شما متوقف نشد به سادگی پای خود را روی زمین بگذارید

این وسیله که یونی کوب نام گرفته قرار است در موزه علم توکیو به نمایش گذاشته شود و تاکنون تاریخی برای فروش تجاری این محصول تعیین نشده است

این وسیله نقلیه از یک موتور کوچک که چرخها را کنترل می کند ساخته شده که شرایط حرکت آن را در هرجهت فراهم می کند.

یونی کوب کمتر از 10 کیلو وزن داشته و باطری لیتیوم – یون (lithium-ion) آن تا یک ساعت شارژ نگاه می دارد و بهتر است از سوی کسانی مورد استفاده قرار گیرد که قدشان از یک متر 50 سانتیمتر بیشتر باشد.

شرکت خودرو سازی تویوتا به عنوان رقیب ژاپنی هوندا نیز نشان داده که ماشینها می توانند به حرکت سالخوردگان کمک کند، که در آن میان می توان به ابداع وسیله نقلیه " وینگلت" (Winglet) اشاره کرد که به نوعی شبیه اسکوتر است و به حالت ایستاده باید از آن استفاده کرد.

ژاپن یکی از کشورهایی است که جمعیت سالخوردگان آن قابل توجه است از این رو نگرانیها درباره چگونگی کمک کردن به حرکت سالخوردگان درحال افزایش است.

/ 5 نظر / 31 بازدید
محمدرضا

سلام دوست عزیز[لبخند] شما لینک شدید...[گل]

علیرضا

مرسی بابت نظرت من لینکت کردم لینکم کن[بغل]

سلام گلم وب جالبي داري [دست] ممنونم كه بهم سر زديد [گل][گل] در ضمن من لينكتون كردم[لبخند]

نيلوفر

سلام گلم وب جالبي داري [دست] ممنونم كه بهم سر زديد[گل][گل] لينكتون كردم[لبخند]