نویسنده (های) وبلاگ عباس یوسفی
آرشیو وبلاگ
      دانش زنده (اخبار دانش و فناوری را با ما دنبال کنید)

پژوهشهای جدید نشان داد: پیروزی و شکست افراد، مادرزادی است نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/٢

محققان معتقدند، برخی افراد مادرزادی موفق به دنیا می‌آیند و پیروزی یا شکست یک مسأله کاملا ژنتیکی است!

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درحالی که پیش از این نقش خانواده و محیط بر موفقیت افراد مورد تأکید قرار گرفته بود، تحقیقات جدید تأثیر ژنتیک را بر موفقیت یا شکست افراد را نشان می‌دهد.

 


تحقیقات نشان می‌دهد، روابط اجتماعی، معاشرتی بودن، کنترل بر نفس و داشتن هدف در زندگی یک مسأله ژنتیکی است؛ در حقیقت DNA‌ هر فرد نقش بسزایی در رشد این ویژگی‌ها ایفا می‌کند و جنبه‌های مختلف شخصیت می‌تواند باعث شکست یا پیروزی فرد شود.

محققان دانشگاه ادینبورگ در این پژوهش 800 جفت دوقلو را از لحاظ سطح نگرش به زندگی و تأثیر طبیعت و پرورش مورد پرسش قرار دادند.

یکی از روش های متداول برای بررسی تأثیرات ژنتیکی بر افراد، مقایسه دوقلوهای همسان با خصوصیات مشابه تربیتی و DNA یکسان با دوقلوهای غیر همسان با زمینه تربیتی مشابه و عدم تشابه ژنتیکی است.

این تحقیق نشان می دهد، ژن نقش بسزایی در موفقیت یا شکست افراد در زندگی ایفا می کند؛ در حقیقت ژن های افراد تعیین کننده قدرت و مقاومت هر فرد هستند که در برخی افراد باعث تسلیم نشدن در برابر مشکلات و دست یابی به موفقیت نهایی می شود و در برخی دیگر باعث نامیدی و سرخوردگی زودهنگام می‌شود.

پروفسور «تیموتی بیتز» خاطرنشان می‌کند: ماهیت زندگی خوب و تأثیر آن بر موفقیت افراد از زمان یونان باستان مورد بحث بوده است. افرادی که قادر به مدیریت زندگی خود هستند و از روابط خوب و قدرت تعامل با دیگران برخوردارند، بیش از سایرین در زندگی به موفقیت دست می‌یابند که همه این ویژگی ها یک مسأله کاملا ژنتیکی است.

نتایج این تحقیق در مجله Journal of Personality منتشر شده است.

  نظرات ()
مطالب اخیر اولین تبلت ایرانی رونمایی شد شکستن دیوار صوتی توسط پیشرفته‌ترین جنگنده جهان نوجوان 16 ساله مسأله ریاضی 350 ساله نیوتن را حل کرد پژوهشهای جدید نشان داد: پیروزی و شکست افراد، مادرزادی است نخستین پرواز خصوصی به ایستگاه فضایی با شکست رو به رو شد تصاویر یک صندلی متحرک با سرعت بالا خطرناک‌ترین موجود دوست‌داشتنی جهان فلامینگوها اندازه صفحه نمایش آی‌فون بعدی چقدر است؟
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٥) طبیعت (٢) پزشکی (۱) دانش های بنیادی (۱)
دوستان من دانشمندان فیزیک دانشمندان فیزیک دانشمندان شیمی دانشمندان زن رندگینامه مخترعان دانشمندان وبلاگ علم هدیه تولد دختر خرید هدیه تولد برای آقایان خرید هدیه تولد برای خانم ها خرید عروسک کلاه قرمزی هدیه تولد برای دختر هدیه تولد برای پسر ساعت مچی فانتزی ساعت مچی مردانه اسپرت ساعت مچی زنانه اسپرت ساعت اسپرت مردانه ساعت مچی دخترانه خرید عروسک خرید عینک آفتابی کیف دستی زنانه ورزش ایرانی پرتال زیگور خرید هدیه و فروش هدیه طراح قالب