نویسنده (های) وبلاگ عباس یوسفی
آرشیو وبلاگ
      دانش زنده (اخبار دانش و فناوری را با ما دنبال کنید)

نخستین پرواز خصوصی به ایستگاه فضایی با شکست رو به رو شد نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/۱

نخستین پرواز خصوصی آمریکا به ایستگاه بین المللی فضای به دنبال یک نقص پیش بینی نشده در فشار موتور در آخرین ثانیه ها لغو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شمارش معکوس پرتاب کپسول فضای دراگون توسط موشک فاکون به صفر رسید و موتورهای موشک فالکون 9 که پرتاب دراگون را برعهده داشت به علت فشار بیش از حد در یکی از موتورها دچار نقص شد.

جورج دیلر مفسر پرتاب موشک ناسا اظهار داشت: 3، 2، 1، 0 و پرتاب، اما ناگهان با قطع جریان رو به رو شدیم و پرتاب رخ نداد.


کپسول دراگون قرار بود امروز شنبه 19 می ( 30 اردیبهشت ماه) ساعت 8:55 به وقت گرینویچ از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال پرتاب شود که این پرتاب موفقیت آمیز نبود.

با شرایط به وجود آمده شرکت خصوصی اسپیس ایکس که این پرواز را عهده دار بود باید سه روز دیگر در انتظار بماند تا کپسول فضایی دراگون را به ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب کند.

براساس گزارش اسپیس، این نخستین پروازی بود که از سوی یک شرکت خصوصی به ایستگاه فضایی انجام می شود. قرار است پرواز بعدی دراگون روز سه شنبه ساعت 7:44 به وقت گرینویچ انجام شود.

براساس پیش بینی های فضایی تا 60 درصد شرایط خوب برای پرواز وجود دارد. این درحالی است که پرواز امروز در شرایطی با شکست مواجه شد که تاریخ آن چندین بار در نتیجه بررسی نرم افزار پرواز دراگون به تأخیر افتاده بود.

  نظرات ()
مطالب اخیر اولین تبلت ایرانی رونمایی شد شکستن دیوار صوتی توسط پیشرفته‌ترین جنگنده جهان نوجوان 16 ساله مسأله ریاضی 350 ساله نیوتن را حل کرد پژوهشهای جدید نشان داد: پیروزی و شکست افراد، مادرزادی است نخستین پرواز خصوصی به ایستگاه فضایی با شکست رو به رو شد تصاویر یک صندلی متحرک با سرعت بالا خطرناک‌ترین موجود دوست‌داشتنی جهان فلامینگوها اندازه صفحه نمایش آی‌فون بعدی چقدر است؟
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٥) طبیعت (٢) پزشکی (۱) دانش های بنیادی (۱)
دوستان من دانشمندان فیزیک دانشمندان فیزیک دانشمندان شیمی دانشمندان زن رندگینامه مخترعان دانشمندان وبلاگ علم هدیه تولد دختر خرید هدیه تولد برای آقایان خرید هدیه تولد برای خانم ها خرید عروسک کلاه قرمزی هدیه تولد برای دختر هدیه تولد برای پسر ساعت مچی فانتزی ساعت مچی مردانه اسپرت ساعت مچی زنانه اسپرت ساعت اسپرت مردانه ساعت مچی دخترانه خرید عروسک خرید عینک آفتابی کیف دستی زنانه ورزش ایرانی پرتال زیگور خرید هدیه و فروش هدیه طراح قالب