نویسنده (های) وبلاگ عباس یوسفی
آرشیو وبلاگ
      دانش زنده (اخبار دانش و فناوری را با ما دنبال کنید)

اولین تبلت ایرانی رونمایی شد نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/٢۳

اولین تبلت ایرانی با برخورداری از جدیدترین تکنولوژی و فناوری روز دنیا به نام "دیمو" امروز در کشور رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مریداوی - مدیرعامل شرکت تولید کننده این تبلت در مراسم رونمایی از این تولید ایرانی اظهار داشت: هم اکنون ماهانه به صورت میانگین 10 هزار دستگاه از این کالای ملی در کشور تولید می‌شود که طبق برنامه قرار است این میزان به 20 هزار دستگاه در ماه برسد به گونه‌ای که ظرفیت تولید تا پایان سال 91 دو برابر شود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
شکستن دیوار صوتی توسط پیشرفته‌ترین جنگنده جهان نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/۱۱

فناوری - در این تصویر، یک فروند جنگنده F22 رپتر را می‌بینید که در حال شکستن دیوار صوتی است و عکاس آن را به زیبایی در قاب تصویر ثبت کرده است. هواپیما باید سازه مستحکمی داشته باشد تا بتواند چنین شرایطی را تحمل کند.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نوجوان 16 ساله مسأله ریاضی 350 ساله نیوتن را حل کرد نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/٧

یک نوجوان آلمانی هندی تبار به عنوان نخستین فردی شناخته شد که توانست یک مسئله پیچیده ریاضیات را که بیش از 350 سال پیش توسط نیوتون مطرح شده بود را حل کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شوریا ری، روی چگونگی محاسبه دقیق مسیر پرتاب موشک تحت نیروی جاذبه در معرض فشار هوا کار کرده بود. این نوجوان هندی تبار اظهار داشت که درحالی که روی یک پروژه مدرسه کار می کرده، مسئله ای را حل کرده است که قرنها ریاضیدانها را به خود مشغول کرده بود.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
پژوهشهای جدید نشان داد: پیروزی و شکست افراد، مادرزادی است نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/٢

محققان معتقدند، برخی افراد مادرزادی موفق به دنیا می‌آیند و پیروزی یا شکست یک مسأله کاملا ژنتیکی است!

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درحالی که پیش از این نقش خانواده و محیط بر موفقیت افراد مورد تأکید قرار گرفته بود، تحقیقات جدید تأثیر ژنتیک را بر موفقیت یا شکست افراد را نشان می‌دهد.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نخستین پرواز خصوصی به ایستگاه فضایی با شکست رو به رو شد نویسنده: عباس یوسفی - ۱۳٩۱/۳/۱

نخستین پرواز خصوصی آمریکا به ایستگاه بین المللی فضای به دنبال یک نقص پیش بینی نشده در فشار موتور در آخرین ثانیه ها لغو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شمارش معکوس پرتاب کپسول فضای دراگون توسط موشک فاکون به صفر رسید و موتورهای موشک فالکون 9 که پرتاب دراگون را برعهده داشت به علت فشار بیش از حد در یکی از موتورها دچار نقص شد.

جورج دیلر مفسر پرتاب موشک ناسا اظهار داشت: 3، 2، 1، 0 و پرتاب، اما ناگهان با قطع جریان رو به رو شدیم و پرتاب رخ نداد.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر اولین تبلت ایرانی رونمایی شد شکستن دیوار صوتی توسط پیشرفته‌ترین جنگنده جهان نوجوان 16 ساله مسأله ریاضی 350 ساله نیوتن را حل کرد پژوهشهای جدید نشان داد: پیروزی و شکست افراد، مادرزادی است نخستین پرواز خصوصی به ایستگاه فضایی با شکست رو به رو شد تصاویر یک صندلی متحرک با سرعت بالا خطرناک‌ترین موجود دوست‌داشتنی جهان فلامینگوها اندازه صفحه نمایش آی‌فون بعدی چقدر است؟
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٥) طبیعت (٢) پزشکی (۱) دانش های بنیادی (۱)
دوستان من دانشمندان فیزیک دانشمندان فیزیک دانشمندان شیمی دانشمندان زن رندگینامه مخترعان دانشمندان وبلاگ علم هدیه تولد دختر خرید هدیه تولد برای آقایان خرید هدیه تولد برای خانم ها خرید عروسک کلاه قرمزی هدیه تولد برای دختر هدیه تولد برای پسر ساعت مچی فانتزی ساعت مچی مردانه اسپرت ساعت مچی زنانه اسپرت ساعت اسپرت مردانه ساعت مچی دخترانه خرید عروسک خرید عینک آفتابی کیف دستی زنانه ورزش ایرانی پرتال زیگور خرید هدیه و فروش هدیه طراح قالب